POSM / POP / Stojaki i podstawki

Stojaki, prezentery, podstawki, podajniki, regały i wyspy ekspozycyjne, stoiska. Wobblery, zawieszki, plakaty, ulotki, itp. Wykonujemy w szczególności materiały z pleksi w dowolnych kształtach i formach, listwy półkowe, shelftalkery, shelflinery, standy z wymienną grafiką, kasetony, neony, ulotkowniki, itp.

Obróbka tworzyw

Specjalizujemy sie w obróbce plexi (akrylu). Znamy się też doskonale na innych materiałach, takich jak: PVC, PC, PS, PET, PA, POM, HIPS, ALU, MDF, SOLID SURFACE, tworzywa konstrukcyjne, inżynieryjne, techniczne, kompozyty i laminaty.

Wyroby z plexi

Od ponad dwudziestu lat, Plast-Form zajmuje się projektowaniem i produkcją wyrobów z akrylu

PLAST-FORM

Firma Plast-Form jest znajduje się w Płońsku, w centrum Polski, 70 km na północ od Warszawy przy trasie nr 7 Warszawa-Gdańsk. Znajduje się tu od samego początku, od założenia w latach 90. 

Obecnie zajmuje się nie tylko produkcją wyrobów z akrylu, ale i tworzyw technicznych, inżynieryjnych, budowlanych i przemysłowych. Firma Plast-Form jest własnością prywatną i jest zarządzana przez jedną rodzinę od 1992 roku. Od tego czasu firma znacznie się rozwinęła i zdywersyfikowała swoją działalność.

Założona przez Mieczysława Kania firma, doskonale odpowiadała na potrzeby ówczesnego rynku, materiały akrylowe były na terytorium Polski wtedy nowością. Pierwsi importerzy rozpoczynali swoją przygodę z dystrybucją płyt z tworzyw sztucznych. W firmie Plast-Form powstawały pierwsze prototypowe produkty, projektowane dla potrzeb sklepów i firm handlowych.

Plast-Form w latach 90-tych zajmował się głównie produkcją półek do systemu space-wall, podstawkek pod kosmetyki i biżuterię, podajników na ulotki, ekspozytorów, prezenterów plakatów i stojaków reklamowych. Portfolio produktów nie było duże, lecz z czasem urosło do pokaźnego zbioru wzorów własnych. Dziś produkowane są tu praktycznie wszystkie możliwe rodzaje podstawek i elementów POS dostępnych na rynku, takich jak shelfstoppery, shelflinery, listwy z pleksi frontowe do półek na regały sklepowe, topery, headery, traye, hangery, lightboxy, pushery, wykończenia gondol, checkouty, podajniki grawitacyjne, wyspy ekspozycyjne.

 

Skontaktuj się z nami

Zaufali nam

Plexiglas, Perspex, Altuglas… jak to się nazywa?

Akryl - szkło akryowa (PMMA) występuje pod wieloma nazwami, każdy producent (fabryka) ma swoją nazwę rynkową. Nazwy wybranych producentów: Akrylon®, Altuglas®, Lucite®, Perspex®, Plazcryl®, Plexiglas®, Oroglas®, Polycasa Acryl® and Polycasa XT®. Nazwy potoczne: Akryl, plexi, pleksiglas, metapleks, szkło akrylowe...

Dla nas rodzaj tworzywa ma decydujące znaczenie przy realizacji projektu.

To czy będzie to polimetakrylan metylu, poliwęglan, czy też polichlorek winylu, jest przy projektowaniu produktu, jedną z najważniejszych kwestii. W zależności od projektu, pomożemy dobrać odpowiedni surowiec, z jakiego ma być wykonany produkt.

Odpowiedni dobór materiału decyduje o tym, czy dany produkt spełni odpowiednio swoją funkcję w miejscu aplikacji. Często materiały muszą spełniać bardzo rygorystyczne wymagania i posiadać odpowiednie certyfikaty, np:

  • atesty do kontaktu z żywnością
  • atesty pożarowe przewodzenie elektryczności
  • odporne na uderzenia i pełniące role ochronne
  • atesty do zastosowania w pojazdach szynowych
  • oraz wiele innych

Nasze grono fachowców pomoże dobrać najlepszy do danej aplikacji materiał.

Doradzimy jakie można stosować zamienniki, oraz jak podnieść wytrzymałość, bezpieczeństwo, czy też obniżyć koszty eksploatacji lub poprawić estetykę.